Vládní koalice se dohodla na zrušení superhrubé mzdy. Měla by být ve výši 15 procent daně z příjmu zveřejněno 29.08.2020

Vládní ČSSD a ANO se domluvily na zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu. Zároveň zůstane sazba 23 procent pro lidi s příjmem nad zhruba 139 tisíc korun měsíčně. Na tiskové konferenci to v pátek uvedl premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Nyní se bude vládní koalice snažit tento záměr prosadit ve sněmovně, aby začal platit od příštího roku. Zároveň se vládní koalice dohodla na jednorázovém příspěvku pro důchodce ve výši 5.000 Kč, jak oznámil předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček.

Jak ruské sankce změnily český trh s masem zveřejněno 28.08.2020

V roce 2014 vyhlásila EU v reakci na připojení Krymu k Rusku sankce na obchod s Ruskou federací. To se týkalo především průmyslových technologií. Odpovědí na tyto sankce z ruské strany pak zákaz dovozu zemědělských produktů a potravin ze zemí EU na ruský trh. 

Slovenská vláda navrhla pomalejší zvyšování minimální mzdy. Méně chce přidat i důchodcům zveřejněno 26.08.2020

Slovenská vláda ve středu schválila návrh na pomalejší růst minimální mzdy, než předpokládá současný zákon, který ještě loni prosadil předchozí kabinet. Chce také snížit výši 13. penze pro důchodce, jejíž zavedení krátce před únorovými parlamentními volbami schválil poslanecký sbor. Informovala o tom ve svém zpravodajství Česká televize.

Změna pracovního místa je nyní pro 40 procent zaměstnanců nutností, zjistil průzkum zveřejněno 26.08.2020

Pro dvě pětiny zaměstnanců je změna nebo získání nového pracovního místa kvůli dopadům šíření koronaviru nutností. Dalších 55 procent zaměstnanců se změně místa nebrání, pokud jim bude nabídnuta zajímavá příležitost. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z červencového průzkumu personálně poradenské společnosti Hays mezi 600 zaměstnanci v České republice.

Zpráva Mezinárodní organizace práce uvádí, že COVID-19 narušuje vzdělávání u více než 70 % mládeže zveřejněno 26.08.2020


Podle Mezinárodní organizace práce neúměrný dopad pandemie na mladé lidi prohlubuje nerovnosti a rizika snižování produktivního potenciálu celé generace.

Krize COVID-19 má devastující dopad na vzdělávání a odbornou přípravu mladých lidí. Od počátku pandemie bylo podle analýzy Mezinárodní organizace práce (ILO) více než 70 % mladých lidí, kteří studují nebo kombinují studium s prací, nepříznivě zasaženo uzavřením škol, univerzit a školicích středisek.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení