Kolektivní vyjednávání jako forma sociálního dialogu.

Co je to sociální dialog? Neexistuje jeho oficiální definice, ale nejčastěji se sociální dialog označuje jako trvalý proces zahrnující dílčí jednání a konzultace mezi stranami (zástupci vlády, zaměstnavateli a zaměstnanci) v otázkách společných zájmů týkajících se ekonomické a sociální politiky na různých úrovních. 

Dotazník EK: Modernizace a zjednodušení společné zemědělské politiky (SZP)

Evropská komise zahájila veřejnou diskusi o budoucí podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020. Evropská komsie připravila dotazník obsahující 34 otázeka jejich zodpovězením získá názor široké veřejnosti na budoucí podobu zemědělství.

Výzva OSPZV-ASO ČR k vyplnění dotazníku

Modernizace a zjednodušení společné zemědělské politiky (SZP) - dotazník

Elektronický dotazník naleznete na adrese: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/FutureCAP

 

Jak efektivně vyjednávat

"Jak efektivně vyjednávat"
v rámci projektu „Posilování sociálního dialogu zvyšováním úrovně kolektivního vyjednávání zástupců zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemědělství“, registrační číslo projektu CZ.1.04/1.1.01/B9.00010, 
financovaného z ESF prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR byla vytvořena multimediální příručka: 


http://vyjednavani.vokracko.cz/index.html

Informace ze zahraniční cesty ve dnech 1.-2.9.2014 do Maďarska

Za účelem přenosu zkušeností a dobré praxe ze zahraničí v rámci projektu „Posilování sociálního dialogu zvyšováním úrovně kolektivního vyjednávání zástupců zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemědělství, zástupci OSPZV-ASO ČR navštívili partnerskou odborovou organizaci  MÉDOSZ (Odborový svaz pracovníků zemědělství, potravinářství a vodního hospodářství) v Maďarsku. 

Informace ze zahraniční cesty ve dnech 1.-2.9.2014 do Maďarska soubor ke stažení

Informace ze zahraniční cesty dnech 23. – 24. 2. 2015 do Maďarska

Hlavním cílem zahraniční cesty bylo především získání praktických zkušeností z oblasti sociálního dialogu mezi zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemích EU v odvětví zemědělství, dále také předání zkušeností s parametry minimální mzdy a dopady nové Společné zemědělské politiky.

V rámci zahraniční cesty jsme navštívili zaměstnavatelskou organizaci MOSZ, která zastupuje zájmy zemědělců a zemědělských družstev, a která společně s odborovou organizací MEDÓSZ v Maďarsku uzavírá kolektivní smlouvu pro sektor v zemědělství. 

Informace ze zahraniční cesty dnech 23. – 24. 2. 2015 do Maďarska soubor ke stažení

Informace ze zahraniční cesty dnech 18. – 19. 8 2014 do Finska

Zahraniční cesta byla uskutečněna v rámci klíčové aktivity 06 – přenos zkušeností a dobré praxe ze zahraničí a jejím hlavním cílem bylo získání praktických zkušeností z oblasti sociálního dialogu mezi zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemích EU v odvětví zemědělství, a dále také projednání dopadů nové Společné zemědělské politiky a parametrů minimální mzdy.

Během této cesty jsme navštívili organizaci MTA, která zastupuje zaměstnavatele v sektoru zemědělství, zahradnictví, péče o zeleň, chovu kožešinových zvířat a lesnictví ve Finsku.

Informace ze zahraniční cesty dnech 18. – 19. 8 2014 do Finska soubor ke stažení

  • 1
  • 2
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Pozor na požár i na sankce ze strany kontrolních orgánů

  • Zveřejněno: 20.11.2024
V minulých dnech jsme zaznamenali několik velkých požárů se značnou škodou a bohužel i s obětmi na životech. Šetřením příčin bylo zjištěno, že vznikly z maličkostí, z prostého nedodržení předpisů o požární ochraně.